Vores telefonbog er nu tilgængelig i webapp form. Ønsker du at prøve den?

Nej tak Ja tak

x
Guides

Mesterskaber for lærlinge

VM i Skills 

VN i Skills 2017 bliver holdt i Abu Dhabi fra den 14. - 19. oktober 2017.

DM i Skills

DM i Skills 2017 blev holdt i GIGANTIUM i Aalborg fra den 26. – 28. januar 2017.

 

Vindere af i DM i Skills 2017:  

Autolaker Mads Pallisgaard Holm fra 3N Lakering – Lakeringseksperten Thisted

Brolægger Mathias Mogenstein Schwartz fra P.P. Brolægning A/S

Bygningssnedker Frederik Riber fra Tømrermester Madsen

Bygningsstruktør Mille Christine Eriksen fra Per Aarsleff A/S

Bygningsstruktør Alexander Juhlin Jensen fra C.C. Brun Entreprise

Maskinsnedker Lukas Kristoffer Brorfelde, Malthe Gormsen ApS

Flisemurer Frederik Nielsen fra M. Thomsen Støtt A/S

Tækkemand Patrik Terry Hjorth Engman fra Tækkepartner ApS

 

Se fotos af vinderne og konkurrencerne fra DM i Skills 2017

 

Medlemsvirksomheder som deltog ved DM i Skills 2017:

Autolakerer:
Mads Pallisgaard Holm - 3N Lakering

Brolægger:
Mathias Mogenstein Schwartz - P.P. Brolægning A/S
Mathias Them - Svend Erik Lind A/S
Kevin Lasse Laursen - Svend Erik Lind A/S

Bygningssnedker:
Emil Luis Jensen - Allan Svendsen & Søn A/S
Mikkel Toft Dyssegaard - Karsten Jensen
Jakob Lunding Madsen - Per Larsen Snedkermester ApS
Frederik Riber - Tømrermester Madsen A/S

Bygningsstruktør:
Alexander Juhlin Jensen - C C Brun Entreprise A/S
Mathias Kjærgaard Jørgensen - Chr. Johannsen A/S
Lars Bedholm Hessellund - HP-Byg A/S
Nicolas Bach Vognsen - HP-Byg A/S
Mille Christine Eriksen - Per Aarsleff A/S

Flisemurer:
Julius Erforth Myhle Ambus - Bang Nielsen A/S
Simon Vejle - Hjørringgård ApS
Frederik Nielsen - M. Thomsen Støtt. Aalborg A/S
Martin Blom Guttorm Jensen - Murermester Jimmy Jacobsen ApS

Gulvlægger:
Firas Abou Khraibe - Burcharth Gulventreprise A/S
Mikkel Kolmos - Garant ALS Gulvservice A/S
Marcus Gøllnitz Christoffersen - Steca Entreprise ApS

Maskinsnedker: 
Lukas Kristoffer Brorfelde - Malthe Gormsen ApS

Murer:
Jonas Vabbersgård Kindberg - Granly Tømrer- Og Snedkerforretning A/S
Oliver Ørom - MURERMESTER BENT RØMER APS

Møbelsnedker: 
Rune Malmberg - Houg Tømrer- og Snedkerfirma ApS
Alexander Sten Sanduro - Ib Asferg A/S

Tagdækker:
Kristian Jensen - IFA Tagdækning A/S
Kenneth Daniel Dieu - Rap Tag

Tækkemand: 
Nikolaj Christian Hoel - Jørand Tække- og Tømrerforretning A/S
Patrik Terry Hjorth Engman - Tækkepartner ApS

Tømrer: 
Jonas Alexander Jørgensen Murmann - BMT Byg A/S
Anton Holm - Juul & Nielsen A/S
Kristoffer Klausholm - PH-Byg Faaborg A/S