Se deltagerne til DM i Skills 2019

Den 4.-6. april 2019 løber DM i Skills af stablen i Næstved , hvor 41 lærlinge fra Dansk Byggeris medlemsvirksomheder stiller op. Se deltagernavne og program her.

DM i Skills er det store årlige Danmarksmesterskab for unge fra erhvervsuddannelserne. Omkring 300 unge er med som deltagere, hvor de kæmper i forskellige fag om at blive landets bedste.

Tid og sted
DM i Skills finder sted den 4.-6. april 2019 i Arena Næstved.

Se programmet for dagene her

DM i Skills er åbent for alle interesserede, og der er gratis adgang til arrangementet. Du kan følge begivenheden på Facebook og blive opdateret.

Besøg Skills' Facebook


Se deltagerne her
Der er hele 41 lærlinge fra medlemsvirksomhederne i Dansk Byggeri, der er tilmeldt danmarksmesterskaberne i Skills.

 

Deltagere

Fag

Elevens virksomhed

Nico Westh Rasmussen

Alubygger

Skandi-Bo A/S

Tobias Noppenau Hansen

Alubygger

Fjelsø Entreprise A/S 

Martin Børnig Johansen

Anlægsgartner

Würtz Brolægning Og Anlæg A/S

Mikkel Mølgaard Pentikainen Balck

Anlægsgartner

Torneløkke Anlægsgartner og Servicefirma A/S

Kasper Erdmann

Anlægsstruktør

Kathøj Kloakservice ApS

Lars Thomsen

Anlægsstruktør

Per Aarsleff A/S

Julius Erik Nielsen

Anlægsstruktør

Entreprenørfirmaet Eigil Fynbo A/S

Mark Carbel Svendgaard

Anlægsstruktør

Entreprenørfirmaet Jens Jørgensen A/S

Patrick Kevin Rosgaard

Brolægger

Landskab & Brolægning ApS

Daniel Mark Lorentzen

Brolægger

Landskab & Brolægning ApS

Sebastian Oliver Lisbjerg

Brolægger

Munck Forsyningsledninger A/S

Simon Milo Spring

Brolægger

Svend Erik Lind A/S

Jeanne Nybo Sørensen

Bygningsmaler

Håndværkergården A/S

Steffen Slott Jørgensen

Bygningssnedker

Hoffmann A/S

Tobias Preilev Hansen

Bygningssnedker

Hoffmann A/S

Mads Omø Beyer

Bygningsstruktør

Brdr H S Jensen A/S

Mathias Dahl Pedersen

Bygningsstruktør

Brdr H S Jensen A/S

Sebastian Adam Christensen

Bygningsstruktør

H.D. Byg Ejstrupholm ApS

Peter Bjerre Skammelsen

Bygningsstruktør

Lars Pedersen & Søn A/S

Marc Fonnesbæk

Bygningsstruktør

Lars Pedersen & Søn A/S

Emil Paag Hansen

Flisemurer

Einar Kornerup A/S

Troels Strøyer Christophersen

Flisemurer

Hansen & Andersen A/S

Andreas Østergaard Poulsen

Flisemurer

Vorning Murerforretning ApS

Samuel Birk Axelsen

Flisemurer

Kimbo A/S

Mikkel Plambæk Bengtsen

Gulvlægger

Qvalitetsgulvbelægning ApS

Danni Bruun Holmelin

Gulvlægger

Høng Gulvservice A/S

Matias Beck Pedersen

Murer

Cpmg Construct ApS

Nikolaj Skydsgaard Hansen

Murer

Hnn Byggefirma ApS

Anders Lindhardt Alman Nielsen

Murer

J.E. Byg, Murer & Entreprenør ApS

Jonas Rønne Nielsen

Møbelsnedker

Gribskov Inventarsnedkeri A/S

Lucas Caleb Brandt Gade

Stenhugger

Gladsaxe Ny Stenhuggeri A/S

Johanne Katarina Stald Ølsgaard

Stenhugger

Stenhuggeri Begravelse ApS

Tobias Larsen

Tagdækker

HN Tagentreprise ApS

Victor Niklaes Andersen

Tagdækker

Phønix Tag Nordsjælland A/S

Tommi Heise Paulsen

Tagdækker

Syddansk Tagdækning A/S

Nicolai Junge Mikkelsen

Tagdækker

Hetag Tagdækning Syd A/S

Phillip Nikolajsen

Tækkemand

Tækkemanden Horneby Ivs

Michael Rønning Bonde

Tækkemand

Højfyns Tække- Og Isoleringsservice ApS

Andreas Djursaa Kaspersen

Tækkemand

Tækkemand Arne Kluwer

Martin Johansen

Tømrer

Tømrer- og snedkerfirmaet Carsten Knudsen A/S

Jakob Ingerslev Vestergaard

Tømrer

Tømrermester Jakob Vind Ebbesen ApS

 

 

Loading...
Scroll til top af siden