Vores telefonbog er nu tilgængelig i webapp form. Ønsker du at prøve den?

Nej tak Ja tak

x
Guides

Dansk Byggeri Nordjylland

Hver regionsbestyrelse udarbejder sin egen handlingsplan, som løbende bliver fulgt op og evalueret. Bestyrelsen holder også møder med borgmestrene i kommunerne og drøfter emner, der er vigtige for Dansk Byggeris medlemmer.

Her er bestyrelsen for Dansk Byggeri Nordjylland efter generalforsamlingen 2018. 

Formand
Henrik Krogh Holm
NCC Danmark A/S
Hedelund 1
9400 Nørresundby
Telefon 24 88 71 71
E-mail: hkh@ncc.dk


Næstformand

Erik Toppenberg
Toppenberg H.O.K. ApS
Sundsholmen 9
9400 Nørresundby
Telefon 98 19 29 22
E-mail: erik@toppenberg-hok.dk

 


Henrik Thomas Pedersen
Nowell ApS
Kuhlausvej 9
9200 Aalborg SV
Tlf. 23 82 55 18
E-mail: mail@nowell.dk

 

 

Erik Yde Larsen
Vils Entreprenørforretning a/s
Nørreallé 21, Vils
7980 Vils
Telefon 97 76 77 77
E-mail: eyl@vils.dk

Flemming Madsen
A/S Karl Jensen
Lupinvej 14
9500 Hobro
Telefon 98 52 03 88
E-mail: fm@karljensen.dk

Henning Østergaard Jørgensen
Råsigvej 89 Nielstrup
9981 Jerup
Telefon 98 48 01 51
E-mail: henning.ostergaard@mail.tele.dk

Jan Smed
Thy Mesterbyg ApS
Ballerumvej 157
7700 Thisted
Telefon 97 98 15 99
E-mail: thy@thymesterbyg.dk

Michael Jørgensen
NCO Byg Aars A/S
Vestvej 5
9600 Aars
Telefon 98 62 24 55
E-mail: michael@ncogruppen.dk

Mogens Christensen
Tømrer- & Snedkerforretning Granly A/S
Håndværkervej 11
9690 Fjerritslev
Telefon 98 21 15 35
E-mail: mogens@granly-as.dk

Per Smith
Præstbro Tømrer- og Snedkerforretning ApS
Smedevej 14, Præstbro
9330 Dronninglund
Telefon 98 86 71 10
E-mail: per@smith.dk

Regionskonsulent
Peter H. Wagner
Dansk Byggeri
Agerbæksvej 17
8240 Risskov
Telefon 72 16 01 88
Mobil: 25 66 63 09
E-mail: phw@danskbyggeri.dk

Læs mere om Dansk Byggeris regioner

Se medlemmerne af Repræsentantskabet i Dansk Byggeri 2019

Se murersektionens regionsudvalg på Murersektionens hjemmeside

Se regionsudvalgets medlemmer på Træsektionens hjemmeside

Se Dansk Byggeris kurser

Se Dansk Byggeris lokalforeninger i Nordjylland

 

 

 

 

 

Kontakt

Peter Houmann Wagner
Chefkonsulentphw@danskbyggeri.dk72160188 / 25666309Regionalpolitik, arbejdsmarked og uddannelse (RAU)